czwartek, 25 kwietnia 2013

Facebook promuje pedofilię?

Z okazji odbywającej się debaty (lub raczej pseudo debaty) na UWr o stanie UE (uczestniczyli w niej sami euro entuzjaści więc co to za debata?), miał się na niej pojawić znany z pedofilskiego wątku swej biografii Daniel Cohn-Bendit  – przedstawiciel europejskiej lewicy.

Ponieważ informacja ta spotkała się ze zdecydowaną reakcją środowiska narodowego w tym Młodzieży Wszechpolskiej i ONR reprezentant europejskiej lewicy się rozchorował i nie przybył. Jak mówią starzy górale „how convenient”. Można by powiedzieć „sukces narodowców”. Owszem. Niestety do tej beczki miodu wpadła i łyżka dziegciu. Na stronie FB, gdzie narodowcy nawoływali do bojkotu tej debaty z powodu wyżej wymienionego polityka, została umieszczona grafika reklamująca ten bojkot i zebrała wiele lajków. Grafika ta w oryginale była plakatem zachęcającym do uczestnictwa w homo imprezie z okazji 11 listopada. Ktoś jednak sprytnie ją przerobił i dziecko w różowej piżamce zamiast zachęcać do zboczeń tym razem nawoływało do ich powstrzymywania a więc idea ze wszach miar słuszna.

Jakież było zdziwienie jego twórcy, gdy dwa dni później dostał informację od Facebooka, że grafika została usunięta z powodu naruszania praw serwisu Facebook.


Swego czasu miesiącami na Facebooku wisiała strona: „Jan Paweł II za*ebał mi szlugi”. Strona nawołująca do nienawiści na tle religijnym i tą nienawiść prezentująca we wszystkich barwach homo tęczy. Pomimo wielu protestów dopiero niedawno udało się przekonać administrację Facebooka do jej usunięcia, byli jednak w tym zakresie baaardzo oporni.

W przypadku wyżej omawianej grafiki nie ma ani nawoływania do nienawiści, ani atakowania kogokolwiek z powodu jego wiary lub jej braku, jest jedynie wezwanie do powstrzymania pedofilii i raptem aż dwa dni zajęło administracji FB aby ją wykasować a jej twórcy zagrozić usunięciem konta na Facebooku.

Czy można z tego wysnuć wniosek, że administracja Facebooka to osoby sympatyzujące z pedofilami lub o takich skłonnościach? Jakiej normalnej, zdrowej emocjonalnie osobie mogła by taka grafika przeszkadzać? 

Wiadomo, że jeśli jakaś grupa osób uweźmie się na kogoś/jakiś wpis może wytworzyć odpowiednie ciśnienie aby zainteresować tym administrację serwisu, jednak to zdrowy rozsądek i ocena administratora powinna mieć tutaj ostateczny głos bo kasowanie wpisów czy obrazków nie jest wykonywane z automatu i ostatecznie zawsze musi być zatwierdzone przez człowieka.

Czy facebook został zdominowany przez lobby pederastów lub co gorsza pedofilskie? Tą ocenę zostawiam Wam – użytkownikom tego serwisu.

1 komentarz: